سیستم های تبلیغات اینترنتی چگونه عمل می کنند؟

17 شهریور 1395 سیستم های تبلیغات اینترنتی چگونه عمل می کنند؟

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛قرن ها پیش تبلیغات تک هدفی بودند. یک کمپانی تبلیغات را ارائه می داد و عموم آن را دریافت می کردند. هنوز هم اینگونه تبلیغات سنتی در رادیو، تلویزیون، بیلبوردها و غیره منتشر می شود. شخص تبلیغ کننده اصولا می تواند ایده های تقریبی در مورد اینکه چه تعداد از مردم تبلیغات را می بینند و میشنوند بدست آورد اما اطلاعات دقیقتر دور از دسترس است ، اطلاعاتی در مورد اینکه چه تعداد از آنها واقعا آن را میبینند؟ چه تعداد از آنها به آن محصول یا آن تبلیغ علاقمندند؟ آن ها چند ساله هستند؟ اهل کجا اند؟ صدها سوال دیگر که می تواند به تبلیغ کننده کمک کند تا بیننده را به مشتری تبدیل کند.

در رسانه های دیجیتالی، تبلیغات ابزار قوی را برای بدست آوردن اطلاعات در مورد آگهی هایی که باید در معرض دید افراد باشد، حاصل می کنند و یا که رسانه های دیجیتال تبلیغاتی قدرتمند جهت جاسوسی از شما به منظور فروش کالاهایی که شما تاکنون هرگز نخواسته اید آنها را بخرید، ترتیب می دهند.

اصولا، ابزار تبلیغ و رسانه های دیجیتال، تبلیغاتی متقابل دارند. اینگونه است که نتیجه موثرتر و هدف بازاریابی، سرمایه گذاری می شود. یک کمپین خوب بازاریابی به متخصصان خوبی که از توسعه، انتشار و نظارت اطلاعات کافی داشته باشند، نیاز دارد و اینکه تقریبا همیشه بازده مورد انتظار را دارند. به همین دلیل است که هزینه های تبلیغ در سراسر جهان تا سال 2020 توسط eMarketer، 674 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

در این جا ما به سفری سریع به بازاریابی دیجیتال می رویم تا که ببینید چگونه تحت تاثیر قرار خواهیم گرفت. ما خواهیم دید که بازاریابی دیجیتالی چگونه است و چگونه تکامل یافته است. و البته در اینجا نیز برخی از تاکتیک های کمپانی های تبلیغات را که برای مشتری های سخت خود بکار می گیرند، در اختیار شما قرار می دهیم.

مهره های اصلی بازاریابی

بازاریابی ممکن است اینگونه بنظر آید که هر کس بخواهد چیزی به شما بفروشد. حالا از هر طریقی مثل انتشار، تبلیغات و یا آشناسازی.

هرکس ممکن است راهی را برای فریب دادن شما پیدا کند! زمانی که من در مورد بازاریابی مقالاتی را خواندم و شنیدم، حقیقتا با وجود پیچیدگی هایی که در بازاریابی دیجیتال وجود داشت، کاملا گیج شدم. بیایید این پیچیدگی با چند تعریف کوتاه کاهش دهیم:

تبلیغ کننده یا همان (تجار) کار خود را شروع می کند. این کمپانی برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی، نام تجاری خود، محصول و یا خدمات خود را ترویج می دهد. تبلیغ کننده برای پیشرفت مبالغی را پرداخت می کند

سپس ممکن است یک آژانس تبلیغاتی به عنوان یک واسطه عمل کند. در خیلی موارد، تبلیغ کننده دانش و تجربه ای برای ایجاد کردن نداشته باشد و ممکن است به راهنمایی یک کمپین بازاریابی تاثیر گذار نیاز پیدا کند. در تبلیغات، خلاقیت و دانش رمز موفقیت است که آژانس های تبلیغاتی هر دوی آن ها را ارائه می دهند. یک آژانس تبلیغاتی می تواند یک کمپین تبلیغاتی از برنامه ریزی برای چاپ و انتشار گرفته تا فراتر از آن را مدیریت کند.

آخرین تکه از این پازل ناشر یا همان (آشنا کننده)، فرد یا سازمانی است که که مکانی جهت تبلیغات روی پلت فرم های دیجیتال دارد. به طور فزاینده ای، ناشران بزرگ خدمات کامل را در تبلیغات ارائه می کنند و در واقع نقش اصلی را در تبلیغات ایفا می کند.

ممکن است تا به حال اسم شبکه های وابسته را شنیده باشید. شبکه های وابسته، فضاهای مجازی هستند که تبلیغ کنندگان ناشران را در آن می یابند و بلعکس. تبلیغ کنندگان ثبت نام می کنند، کمپین های خود را بارگذاری می کنند و مناسب ترین برنامه های مربوط را انتخاب می کنند. ناشران هم، به نوبه خود، به یک شبکه از ارائه دهندگان تبلیغات متصل می شوند و تبلیغات را در فهرست خود نمایش می دهند.

پول

مدل های مخالفی برای عملیات پرداخت وجود دارد. با پرداخت per-impression یا همان (CPM)، هزینه پرداخت تبلیغ هربار در یک آگهی نمایش داده می شود؛ البته اگر بخواهیم از کلیکی که کاربر می کند صرف نظر کنیم.

مدل دیگر، پرداخت با کلیک است (PPC یا CPC) این پرداخت با هر بار کلیک انجام می شود.

در آخر، پرداخت به ازای هر عمل (per-action) یک مدل مبتنی بر عملکرد است. در واقع در این مورد، تبلیغ کننده هر زمان که توسط کاربرعملی صورت گیرد، پرداخت را انجام میدهد. مانند؛ ثبت نام در خبر نامه، خرید یک محصول، تکمیل یک نظر سنجی و غیره.

هر جا که پول هست، مجرمان هم هستند

با توجه به مدل های ساده ی پرداخت که در بالا گفته شد، بنظر میرسد که فریب سیستم و ایجاد ترافیک جعلی کاری آسان باشد. بله این مسئله تا حدودی درست است، اگرچه سیستم های ضد فریب این مشکل را تا حدودی کاهش می دهند.

یکی از ساده ترین روش ها برای کلیک، پرداخت کلیک یا همان paid-to-click است که در واقع کلاهبرداری نیست: مردم واقعی، واقعا برای کلیک کردن بر روی تبلیغات پاداش می گیرند. این "easy money" یا همان پول آسان طرحی است که به خوبی شناخته شد. افراد با وعده ی دریافت مبلغ پول زیاد به ازای انجام هیچ کار و عملی(فقط با کلیک کردن چند ساعت در روز بر روی لینک )، مجذوب آن می شوند. در حقیقت، آن ها شما را مجبور می کنند که تمام روز را صرف کلیک کردن کنید، به سرعت و بدون وقفه و به راحتی چند دلار را برای خود صاحب می شوند.

روش دیگر شامل اسکریپت های خودکار است. مانند کلیک دزدی. با استفاده از این روش، مجرمان می توانند کاربران را فریب دهند و کلیک های آن ها را بدزدند و آن ها را به صفحه دیگری منحرف کنند.

در این جا نرم افزار مخربی وجود دارد که می تواند بات نت ها را قادر سازد تا ترافیکی در کامپیوتر های آلوده به منظور کمپین پرداخت به ازای هر کلیک یا pay-per-click، ایجاد کند. تروجان های کلیکی، شایع ترین بدافزار کلیک های تقلبی هستند. این کد در حافظه سیستم ذخیره می شود و از آن برای اتصال به منابع اینترنتی خاص مثل تبلیغات استفاده می شود. این آسیب ها نه تنها سیستم بازاریابی دیجیتال را درگیر می کند، بلکه کاربرانی را هم که ناآگاهانه در این فریب دست داشته اند درگیر می کند.

در بالا تنها بخش کوچکی از مفاهیم تبلیغات مطرح شد. در مطالب بعدی در مورد تکامل تبلیغات وب، از قدیمی شدن بنر های بی تحرک تا روند های موفق امروزی وتمرکز بر روی پلت فروم های آگهی و مزایده ی آنی صحبت خواهیم کرد. در آخرین سری از این مقاله ما در مورد ابزار دیجیتال اخیر که تبلیغات وب را افزایش می دهد، بحث خواهیم کرد. به این معنا که روشی است برای تبلیغ کنندگان که نمایی نزدیک از شما و سایر مشتریان ارائه می دهد. و اما در آخر ما برای این که چگونه از این ابزارهای جاسوسی در امان باشید بحث خواهیم کرد. پس ما را دنبال کنید.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  هنگام خرید آنلاین و یا انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت، از اطلاعات حساب بانکی و پولتان مراقبت می‌کنیم. وقتی در فضای سایبری مشغول معاشرت هستید از هویت‌تان حراست می‌کنیم... وقتی در اینترنت ...

  7,085,250 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  2,360,250 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  خانواده، نهادی ارزشمند است؛ پس بالاترین سطح امنیتی خود را به آن اختصاص داده‌ایم. توتال سکیوریتی کسپرسکی به خانواده‌ی شما کمک می‌کند: وقتی دارند در اینترنت گشت می‌زنند، خرید ...

  4,723,875 ریال9,447,750 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  3,541,500 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  3,541,500 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  ایجاد فضای امن سایبری ابتدا با محافظت از دستگاه پی‌سی‌تان شروع می‌شود. از همین رو آنتی‌ویروس کسپرسکی دستگاه پی‌سی شما را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، عملیات‌های فیشینگ، جاسوس‌افزار، وبسایت‌ها ...

  4,722,750 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  8,505,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد