محافظت از فرزندان در دنیای سایبری و دانش کافی در این باره

24 اسفند 1395 محافظت از فرزندان در دنیای سایبری و دانش کافی در این باره

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛تهدیدات در همه جا هستند و اینترنت جای پرخطری است که ممکن است برای کاربران کم سن و سال تهدیداتی جدی را در بر داشته باشد. همه ما به خوبی می دانیم که علاقه و وابستگی کودکان به تلفن های هوشمند رو به افزایش است و این علاقه می تواند آن ها را نسبت به بزرگسالان آسیب پذیرتر کند، شاید علت آن این باشد که در وب گردی های آن ها هیچ گونه نظارتی از جانب والدین نیست و آن ها اغلب هرکجا و هر زمان که بخواهند می روند و هیچ گونه محدودیتی هم نخواهند داشت.

با توجه به بررسی های انجام شده توسط لابراتوار کسپرسکی و B2B بین الملل، در طی یک دوره ی 12 ماهه، 22 درصد کودکان تحت تاثیر حوادث سایبری قرار گرفتند. این تاثیرات منفی ناشی از مزاحمت های سایبری و روبرویی کودکان با سایت های نامناسب بوده است.

لابراتوار کسپرسکی در این بین توصیه هایی را برای والدین در برخورد آن ها با کودکان به منظور امنیت بیشتر آن ها و محافظت در برابر خطرات و تهدیدات غیر قابل جبران داشته است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اکثر کودکان امروزه وقت بسیار زیادی را صرف کار کردن با تلفن های هوشمند یا تبلت های خود می کنند. مسلما همیشه از جانب والدین با ممنوعیت و محدودیت زمان مواجه می شوند که البته به خوبی می دانیم حریف آن ها شدن کاری سخت و غیر ممکن است. شاید در این مورد باید دانست که داشتن رفتاری متین و دوستانه با آن ها بیشتر به آن ها کمک می کند و محدود کردن آن ها در این زمان و عصر کاری بی فایده است. کودکان هم مثل ما در این دوره از تکنولوژی در حال زندگی هستند، آن ها بسیار بیشتر از ما به استفاده از تکنولوژی تمایل دارند و آن را ترجیح می دهند. پس ممنوع کردن آن ها جز داشتن بار منفی و حرص چیزی را به همراه نخواهد داشت.

درست است که مشکل آن ها بزرگ است و میل آن ها به بازی کردن بسیار! اما هر کاری روشی دارد، در این مورد هم بهتر است بی گدار به آب نزنید و توصیه های ما را جدی بگیرید.

اگوی کودکان همیشه در همه حال اول والدین آن ها می باشد، بهتر است از آن ها خرده نگیرید. هنگامی که کودکان پدر و مادر خود را می بینند که مدام در حال استفاده از تکنولوژی هستند آن ها هم این کار را ترجیح می دهند و نمی توان مانع آن ها شد. پس باید جایگزینی مناسب برای آن ها در نظر گرفت. سعی کنید زمان بیشتری را برای کودکان خود اختصاص دهید و احساس آن ها را جدی بگیرید.

وقت آن رسیده که از خودتان شروع کنید

به جای اینکه مدام در حال بازی بازی با تلفن هوشمند خود باشید زمانی مشترک را با فرزند خود داشته باشید، با او به باشگاه بروید و تفریحات خود را با او قسمت کنید. سعی کنید در همه حال دوت فرزند خود بمانید و به او وفادار باشید.

همیشه سعی کنید او را کنترل کنید اما بهتر است متوجه نشود که آزادی او صلب شده است. کودکان حس پشتیبانی را دوست دارند، آن ها والدین را به عنوان حامی اصلی خود می بینند، با آن ها طوری برخورد کنید که بتوانند مشکلات خود را به شما بازگو کنند. ممکن است در طول دوره ی کودکی آن ها اتفاقات بسیاری رخ دهد که به کمک شما نیاز داشته باشد، پس به جای سرکوب آنها و رفتار خشونت آمیز با آنها مهربان باشید و حس اعتماد را در آن ها زنده کنید.

اما راهکارهای امنیتی وجود دارد که می تواند به والدین کمک کند تا بتوانند فرزندان خود را از راه دور کنترل کنند که این امر موجب آسودگی هم در فرزندان و هم در والدین خواهد شد. این که فرزند شما در سنین خاصی از بعضی مطالب مطلع نشود بسیار خوب است، پس محدودیت در این سنین برای فرزندان و تربیت آن ها نیاز است. با استفاده از برخی از نرم افزارهای مخصوص والدین می توانید صفحاتی که آن ها می توانند ببینند را محدود کنید و به طور غیر مستقسم به آن ها اجازه ی دیدن تمام محتوای وب را ندهید.

استفاده از یک راهکار امنیتی خوب و مورد اعتماد برای سیستم هایی که کودکان از آن ها استفاده می کنند واجب است. در نظر داشته باشید که کودکان معنی تهدیدات را در دنیای سایبری درک نمی کنند، آن ها نمی توانند باج خواهی، درخواست پول به ازای بازگرداندن عکس ها و بی آبرو کردن اشخاص در بین دوستان خود را درک کنند. به همین خاطر می بایستی امنیتی قوی را برای سیستم هایی که کودکان در حال استفاده از آن ها هستند را در نظر گرفت. و البته یک نکته ی دیگری که وجود دارد صحبت با آن ها است. شما باید کودکان را با انواع تهدیدات آشنا کنید. برای آن ها مقالات امنیتی را بخوانید و این فرصت را به آن ها بدهید که دنیای سایبری را بشناسند و فرق آن را با دنیای واقعی تشخیص دهند. در صورتی که از تلفن هوشمند مجزا برای خود استفاده می کنند حتما اینترنت سکیوریتی برای اندروید را برای آن ها نصب کنید.

و اما در آخر برای امنیت بیشتر، کنترل ارتباطات، محافظت در مقابل خطرات محیط آنلاین و یاد دادن مدیریت زمان به آنها راهکار امنیتی Safe Kids کسپرسکی را به کار ببرید.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  هنگام خرید آنلاین و یا انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت، از اطلاعات حساب بانکی و پولتان مراقبت می‌کنیم. وقتی در فضای سایبری مشغول معاشرت هستید از هویت‌تان حراست می‌کنیم... وقتی در اینترنت ...

  7,242,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  2,412,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  خانواده، نهادی ارزشمند است؛ پس بالاترین سطح امنیتی خود را به آن اختصاص داده‌ایم. توتال سکیوریتی کسپرسکی به خانواده‌ی شما کمک می‌کند: وقتی دارند در اینترنت گشت می‌زنند، خرید ...

  9,657,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  3,620,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  3,620,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  ایجاد فضای امن سایبری ابتدا با محافظت از دستگاه پی‌سی‌تان شروع می‌شود. از همین رو آنتی‌ویروس کسپرسکی دستگاه پی‌سی شما را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، عملیات‌های فیشینگ، جاسوس‌افزار، وبسایت‌ها ...

  4,827,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  8,694,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد