چرا آپدیت نرم افزارهای نصب شده روی کامپیوتر حیاتی است؟

چرا آپدیت نرم افزارهای نصب شده روی کامپیوتر حیاتی است؟

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛اغلب بی اعتنایی به پیغام های آپدیت برنامه ها برای ما کاری عادی شده است. در این حین بنظر می رسد که همه چیز به خوبی عمل می کند، اما پس از آپدیت تازه متوجه می شویم که برنامه ها رفتار عجیبی دارند یا پس از آپدیت به مشکل بر می خورند. به هر حال شما باید وظیفه ی مهمی را در این قسمت ایفا کنید. کاربران نسخه 2017 اینترنت سکیوریتی کسپرسکی و توتال سکیوریتی کسپرسکی می توانند با خیال راحت بنشینند تا برنامه ها به صورت خودکار در نهایت امنیت آپدیت شوند.

آپدیت کنیم یا نه؟

چرا ما به آپدیت برنامه های خود نیاز داریم؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که انواع مختلفی آپدیت وجود دارد. برخی از آن ها ویژگی های جدید یا اصلاحاتی هستند که به برنامه اضافه شده است. بعضی دیگر از آن ها نرم افزار شما را با دیگر برنامه هایتان، پروتکل های مختلف، سیستم عامل های جدید یا آپدیت آن ها و غیره سازگار می کنند. بخاطر این سازگاری شما شاهد درصد کمتری خطا، هنگ کردن و crash برای برنامه های خود خواهید بود. و در نهایت این آپدیتها شامل آپدیتهای امنیتی نیز می باشد که این آپدیتها آسیب پذیری ها را پَچ می کنند و اشکالات اساسی در برنامه ها را رفع می کنند.

بنابراین زمانی که شما تمام آپدیت های دردسترس را نصب می کنید، سیستم و برنامه های شما امن تر، ثابت تر و قابل استفاده تر می شوند.

آیا واقعا آپدیت برنامه ها مهم است؟

زمانی که در سیستم شما همه چیز به خوبی کار می کند و شما از این موضوع و داشتن این ویژگی ها برای سیستم خود خوشحال هستید، قطعا فراموش می کنید که سیستم و برنامه های خود را آپدیت کنید. اما این اصلا راه درستی نیست، شما نباید منتظر یک مشکل در سیستم خود باشید و سپس آن را آپدیت کنید، یک دلیل برای آپدیت برنامه ها کافی است، آن هم "امنیت" است.

در نظر داشته باشید اکسپلویت ها با استفاده از آسیب پذیری های برنامه ها به طور کاملا مخفیانه آن ها را تشدید می کنند و سیستم را ویران می کنند. به عنوان مثال، آن ها می توانند انواع مختلفی از بدافزارها را بر روی سیستم شما دانلود و نصب کنند و به سرقت پول بپردازند یا که نرم افزارهای جاسوسی که به مجرمان اجازه می دهد تا قربانیان را زیر چشمی بپایند، نصب کنند.

سال گذشته اکسپلویت کیت Angler با استفاده از آسیب پذیری های موجود در برنامه جاوا، فلش و چندین پلاگین مرورگر دیگر به آلوده سازی تعداد زیادی از رایانه های شخصی قربانیان با باج افزار پرداختند و مجرمان از این حمله حدود 30 میلیون دلار به جیب زدند.

سرایت آلودگی ها به سیستم کاربر عموما با حیله و نیرنگ توسط مجرمان امکان پذیر است، قربانیان بدافزارها را دانلود و نصب می کنند و خیال می کنند که چیزی که دانلود کرده اند کاملا امن است. با این حال صاحبان مرورگرهای از رده خارج ( همانند اینترنت اکسپلورر) می توانند به راحتی توسط مجرمان باز شود یا که هک شود. نرم افزارهای قدیمی راهی آسان به مجرمان را برای دسترسی آنها به سیستم قربانی می دهد.

در حال حاضر آسیب پذیری های جدید شناسایی می شوند و این کار ادامه خواهد داشت. اگر مدت طولانی ای است که سیستم خود را آپدیت نکرده اید، باید بدانید که ممکن است مجرمان سایبری ده ها یا صدها راه را برای هک شما در نظر گرفته باشند. توسعه دهندگان هم این آسیب پذیری ها را در آپدیت ها پَچ می کنند، اما اگر شما آپدیت ها را نصب نکنید، سیستم شما آسیب پذیر باقی خواهد ماند.

در ابتدا چه چیزی را آپدیت کنیم؟

آپدیت سیستم ها بیشترین اولویت را بین آپدیت ها دارد. ویندوز 10 آن ها را به طور پیش فرض نصب می کند و البته سیستم شما را برای تایید نسخه ای که به طور خودکار نصب می شود، چک می کند و یا حداقل کاری را که انجام میدهد این است که شما را از زمان آپدیت برنامه ها مطلع می سازد. به همین خاطر، به زودی موارد زیر را آپدیت کنید:

 • آنتی ویروس( اگر آن ها نمی توانند این کار را انجام دهند از راهکار ما بهره مند شوید)
 • بروزرها
 • جاوا
 • آدوب فلش
 • آدوب ریدر و آدوب آکروبات

مطمئن باشید که برای آپدیت برنامه های خود، تنها از وب سایت های رسمی دانلود کنید، در غیر این صورت شما از جهتی دیگر به خطر خواهید افتاد و بدافزارها به جای آپدیتی که شما به آن نیاز دارید دانلود می شوند.

راه های بسیاری برای این کار وجود دارد، آیا راهی وجود دارد که تمام آپدیت ها به طور خودکار انجام گیرند؟

حقیقتا نصب آپدیت ها کار پر دردسری است! اگر دوست ندارید که زمان خود را صرف اینکار کنید، می توانید از برنامه ی ویژه ای که سیستم شما و اینترنت را برای آپدیت ها مونتیور خواهد کرد، استفاده کنید. کاربران اینترنت سکیوریتی و توتال سکیوریتی نسخه 2017 کسپرسکی (که به زودی در ایران توسط همین سایت عرضه خواهند شد) از این ویژگی برخوردارند.

به طور پیش فرض این ماژول غیرفال است. اما اگر مایلید تا این امکان برای شما وجود داشته باشد، شما می توانید به راهکار ما اجازه دهید تا آن ها برنامه ها را به صورت خودکار از فروشگاه های معتبر و رسمی دانلود و نصب کنند. این ماژول در حالت بی صدا کار خود را انجام خواهد داد و البته شما می توانید لیستی از برنامه هایی که قصد ندارید آپدیت شوند را تهیه کنید.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

اشتراک گذاری مطلب

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security Multi Device 2018

  هکرها و مهاجمان همیشه در حال پرسه زدن هستند، اما وقتی شما به اینترنت متصل می‌شوید، ما از شما محافظت می‌کنیم و به شما یاری می‌رسانیم تا از زندگی دیجیتالی خود در برابر مجموعه بزرگی از خطرات دیجیتالی ...

  1,467,500
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  522,500
 • Kaspersky Total Security Multi Device

  با توجه به اینکه اعضای خانواده از برنامه‌ها و دستگاه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند و از وب‌سایت‌های گوناگونی بازدید دارند، محافظت از آنها در برابر هکرها، مهاجمان و باج‌افزارها، کار چندان ساده‌ای ...

  2,097,500
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  787,000
 • Kaspersky Small Office Security 5

  محافظت در حین کار سیستم امنیت دفاتر کوچک کسپرسکی برای کسب‌وکارهایی طراحی‌شده است که بین 5 تا 25 کامپیوتر و تعدادی سرور و دستگاه‌های همراه دارند. این سیستم ...

  9,450,000
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  787,000
 • Kaspersky Antivirus 2018

  با توجه به اینکه بخشی زیادی از زندگی شما روی رایانه شخصی‌تان قرار دارد بسیار مهم است که بتوانید از آن به خوبی محافظت کنید. محصول «آنتی‌ویروس کسپرسکی» راهی ...

  1,047,500
 • Kaspersky Total Security Multi Device

  با توجه به اینکه اعضای خانواده از برنامه‌ها و دستگاه‌های گوناگونی استفاده می‌کنند و از وب‌سایت‌های گوناگونی بازدید دارند، محافظت از آنها در برابر هکرها، مهاجمان و باج‌افزارها، کار چندان ساده‌ای ...

  4,197,500
 • Kaspersky Total Security Multi Device

  کسپرسکی توتال سکیوریتی مولتی دیوایس

  6,297,500

نظر خودتان را ارسال کنید

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر