عادت های آنلاین کودکان: تحقیقات نشان می دهد پسران به بازی علاقمندند و دختران ترجیح می دهند چت کنند

10 شهریور 1395 عادت های آنلاین کودکان: تحقیقات نشان می دهد پسران به بازی علاقمندند و دختران ترجیح می دهند چت کنند

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛هنگامی که کودکان در حال آماده شدن برای آغاز سال تحصیلی هستند، والدین نیز باید آمادگی این را داشته باشند که ممکن است فرزندانشان زمان بیشتری را برای گذراندان در اینترنت صرف کنند. فهمیدن اینکه کودکان در دنیای آنلاین چه کار می کنند و ممکن است با چه خطراتی مواجه شوند به والدین کمک می کند تا بتوانند از فرزندان خود محافظت کنند. نتایجی که از Growing Up Online - Connected Kids بر اساس تحقیقات لابراتوار کسپرسکی و iconKids&youth حاصل شده است نشان می دهد که پسران و دختران بین رده ی سنی 8 تا 16 سال رفتار بسیار متفاوتی را در اینترنت دارند، این بدان معنی است که روش های مختلفی برای در امان نگه داشتن آن ها نیاز است.

دختران تمایل زیادی برای استفاده از گوشی های هوشمند دارند این در حالی است که پسران ترجیح می دهند بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی را انجام دهند. به طور کلی اعتیاد پسران به بازی های کامپیوتری بسیار زیاد است. استناد از فعالیت های روزانه ی کودکان نشان می دهد که دختران ارتباط در شبکه های اجتماعی و پیام های فوری را هنگام استفاده از اینترنت در اولویت قرار می دهند. ارجعیت دختران برای برقراری ارتباط اغلب تماس و بیشتر پیام می باشد. که با این اوصاف علاقه ی بیش از حدآن ها به گوشی های هوشمند تعجب آور نیست.

احتمالا به خاطر اجتماعی بودن آنها، دختران تمایل بیشتری برای انتخاب اعضای خانواده و یا دوستان بیشتر به عنوان یک منبع اطلاعات دارند در حالی که پسران بیشتر به اخباری که در اینترنت میبینند، اعتماد می کنند. به طور کلی پسران بیشتر از دختران فکر می کنند که چگونه از اینترنت استفاده کنند و چگونه در دنیای آنلاین از خود محافظت کنند.

ضمنا، طبق بررسی ها پسران کمتر از دختران در اینترنت دچار ممنوعیت می شوند. آن ها بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در اینترنت نمایان می کنند و تظاهر به مسن تر از آنچه واقعا هستند، می کنند. آن ها همچنین سعی می کنند کنترلی که از جانب والدین بر روی دستگاه هایشان می شود را دور بزنند و فعالیت های خود را از والدینشان پنهان کنند. و در همین رابطه خود فرزندان اعتراف کرده اند که دسترسی پسران به محتوایی که برای کودکان مناسب نیست، بسیار بیشتر از دختران است.

توصیه Andrei Mochola رئیس کسب و کار در لابراتوار کسپرسکی به این گونه است: "تحقیقات نشان می دهد که والدین فرزندان پسر باید توجه بیشتری نسبت به فعالیت های آنلاین فرزندشان داشته باشند. این والدین به استفاده از سیستم کنترل والدین بروز نیاز دارند زیراکه نمی توانند از کنار فرزندان خود براحتی بگذرند در حال که ممکن است خطرات غیر قابل پیش بینی آن ها را تهدید کند. به عنوان مثال بازی هایی هستند که برای کودکان در نظر نگرفته شده است و تمام بازی ها برای فرزندان مناسب نیستند. در همین حال والدینی که فرزندان دختر دارند و نیاز است که توجه بیشتری نسبت به برقراری ارتباط آنلاین آن ها داشته باشند. شبکه های اجتماعی و مسنجرها اغلب توسط شخصیت های مشکوک با اهداف مخرب اعتماد کودکان را جلب می کنند".

 برای مشاوره بیشتر در مورد حمایت از کودکان در اینترنت،به سایت kids.irkaspersky.com مراجعه کنید. اطلاعاتی در مورد راه حل های فنی برای رفع مشکلات را می توانید در این سایت بیابید.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

محصولات مرتبط

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد