چگونه از فرزندان خود در بازی Pokémon محافظت کنیم؟

11 مرداد 1395 چگونه از فرزندان خود در بازی Pokémon محافظت کنیم؟

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛در اوایل سال جاری، دنیا شاهد پرشورترین بازی تلفن همراه (پوکمن گو) شد. با اینکه این بازی محبوب پس از راه اندازی برای چندین کشور قابل دسترس نبود اما کاربران راه حل هایی برای نصب اپلیکیشن بر روی دستگاه های خود یافتند و حالا افراد در خیابان ها قدم می زنند و به دنبال wild Pokémon هستند.

Pokémon موجوداتی کوچکی هستند که در سال 1996 توسط Satoshi Tajiri یک توسعه دهنده بازی های ژاپنی طراحی شده است. آنها در دنیای مردم زندگی می کنند. مسئولیت پذیری در قبال مراقبت از موجوداتی که کاربر اهلی کرده است اساس این بازی می باشد.

سری بازی های Nintendo باعث الهام سریالی کارتونی شد که مقبولیت عظیمی در جهان پیدا کرد.

جدیدترین ورژن این بازی بشدت اعتیاد آور است. اینترنت با انواع سایت هایی مثل وب سایت های سرگرمی، خبری، شبکه های اجتماعی پر شده است که رقابت بر سر پست کردن بهترین خبر درباره راهنمایی بازی ها، نیرنگ های الگوهای رفتاری، همچنین داستان های واقعی از خرابکاریهای افراد در زمانی که غرق در بازی کردن هستند، می باشد.

تهدیدات زیادی مرتبط با این بازی وجود دارد که همکار ما Jeffrey Esposito به جزئیات بیشتری در مورد Pokémon در وبلاگ کسپرسکی پرداخته است.

ما تصمیم گرفتیم خطرات بازی Pokémon برای کودکان را شفاف سازی کنیم:

تهدیدات جدی برای بازی کنندگان کوچک Pokémon

این حقیقت محض است که راه اندازی چنین بازی ای می تواند نگرانی پدر و مادر را در رابطه با فرزندشان برانگیخته کند، اما این نگرانی تنها فقط به جهت اعتیاد فرزندتان به بازی نیست بلکه خطراتی وجود دارد که می تواند کودکان را در خارج از خانه و در زمانی که آنها به دنبال Pokémon هستند، تهدید کند.

خطر اول: ناهوشیاری در برابر خطرات

در آغاز بازی، یک پیام احتیاط در صفحه نمایش دانلود نمایان می شود که کاربران را از محیطی که در آن قصد بازی دارند آگاه می سازد.

فقط تصور کنید شما باید نیمی از محله را پیاده طی کنید و با استفاده از نرم افزار موقعیت یابی ببینید به کجا بروید. راه بروید و به طور مداوم نرم افزار موقعیت یابی خود را چک کنید که به درستی تغییر جهت می دهید و هر موجود زنده ی دور و برخود را نابود کنید. چند بار تا به حال برایتان پیش آمده حین راه رفتن روی آسفالت خیابان تلوتلو بخورید و یا فراموش کرده باشید که در حال عبور از خیابان هستید؟

حالا تصور کنید موجودات شگفت انگیزی به حالت پاپ آپ در اپلیکیشن جهت یابی وجود دارند و شما باید همه آنها را بگیرید. البته در مورد این بازی چیزهای لازم را باید بدانید. حتی اگر اپلیکیشن جهت یابی شما را به اندازه کافی در مورد هشدار محیط اطراف پریشان کرد حاکی از آن نیست که ما باید به طور کامل در دنیای مجازی درگیر شویم. با این حال این درگیری دقیقا چیزی است که Pokemon Go از بازیکنانش می خواهد.

به عنوان مثال، به منظور گرفتن یک Pokemon شما باید آن را ردیابی کنید. برای ردیابی آن، شما باید به رادار روی صفحه نمایش نگاه کنید که با این روش به شما نشان می دهد تا چه اندازه به Pokémon نزدیک هستید. شما باید به طور مداوم به صفحه نمایش دستگاه خود زل بزنید و هیجان بازی هم باعث می شود که شما چشم از صفحه نمایش برندارید. بالاخره متوجه خواهید شد در حالیکه دنیای اطرافتان بدون خدشه ای باقی می ماند، این بازی روزی شما را از خودتان می گیرد. تا به حال مواردی وجود داشته که بازیکنان در حال بازی با ماشین تصادف کرده اند.

باید توجه داشت که با این حال توسعه دهندگان راهی برای این مشکل در نظر گرفته اند. به زودی آنها برای راه اندازی یک دستگاه ویژه(در واقع یک دستبند بلوتوثی) طرحی را می ریزند که با ارتعاش آن به شما از رویدادها در این بازی اطلاع داده می شود. برای مثال این امکان وجود دارد تا متوجه شوید که در حال نزدیک شدن به Poke Stop1، battlefield یا یکPokemon هستید. همچنین، پس از آن می توانید با فشار دادن یک دکمه که بر روی بند تعبیه شده است آن را به دام بیندازید. تمام این اقدامات می توانند میزان دقت شما را کمتر و سطح بازی را راحتتر کنند تا شما مجبور نشوید بیش از حد به صفحه نمایش نگاه کنید. با این حال این محصول از ماه سپتامبر عرضه می گردد و خطراتی که ممکن است شما را درحین این بازی تهدید کند را به حداقل می رساند.

خطر دوم: مکان های خطرناک

همیشه مکان های خطرناکی در جای جای هر شهری وجود دارد: خانه های متروکه، خیابان های تاریک و یا محله های جنایی. زمانی که به طور کامل غرق در بازی شده اید یک کودک ممکن است به طور کامل سرگردان شود و به جایی برسد که فقط اقامت گاه Pokémon ها نباشد و افراد بد در آنجا حضور داشته باشند.

در کنار اینها، شخصی ممکن است بدون رفتن به مکان های خطرناک هم مورد خطر قرار گیرد. در ایالات متحده آمریکا، یک فرد به دو نوجوان که برای شکار Pokémon نزدیک انبار او شده بودند شلیک کرد.

در بعضی کشورها اقدامات سختگیرانه ای جهت جلوگیری از بازی Pokémon Go بازی کردن مردم در مکانهای نامناسب در حال انجام گرفتن است.

در مجموع، هر شخصی باید بداند که به هرجایی برای گرفتن Pokemon نباید رفت.

خطر سوم: گم شدن در دنیای واقعی

چیزی که وجود دارد این است که نقشه ای که برای Pokemon است یک نسخه ی ساده از نقشه ی گوگل است که در آن خیابان ها و ساختمان ها مشخص نشده اند. در همه حال، حتی در زمانی که احتیاط رعایت شود کودکی که غرق در بازی است به راحتی می تواند در یک خیابان عجیب و غریب گم شود.

راهکار

همانطور که می دانید، پدر و مادرها دوست ندارند که تجارت های دنیای واقعی به زندگی مجازی فرزندانشان وارد شود و بازی های کامپیوتری آنها بدون توقف ادامه یابد. از طرفی، Pokémon Go نعمت بزرگی برای والدین است زیرا با گسترش فضای مجازی فرزندان خانه نشین شده اند و با این بازی آنها می توانند آیتم هایی از Pokestop بگیرند و با بازیکنان دیگر برای نبرد به ورزشگاه بروند. هرچند این بازی هم با قبل هیچ فرقی ندارد و کودکان همچنان در دنیای مجازی در حال غرق شدن هستند.

به این منظور پدر و مادر ها باید از فرزندان خود چه در دنیای مجازی و چه در دنیای حقیقی محافظت کنند. برنامه های زیادی به منظور محافظت فرزندان و کنترل آنها طراحی شده است که به والدین کمک می کند تا ایمنی لازم را برای فرزندان خود به بکار گیرند. به عنوان مثال، Safe Kids توسط لابراتوار کسپرسکی این امکان را به شما می دهد تا فرزندانتان را در همه جا خصوصا در هنگام بازی Pokémon Go ردیابی کنید.

برای ردیابی کودکانتان، قسمت Where is my kid? را که از امکانات حساب my.kaspersky.com یا توسط اپلیکیشن Safe Kids mobile فعال کنید.

قسمت ردیابی موقعیت کودکان را در Rules — Where is my kid? نصب کنید.

پس از آن یک مجموعه برای حرکت های کودک شما تنظیم می شود. به عنوان مثال، پارک اطراف خانه شما (که تعدادی ازPokémon ها در آن اقامت دارند ) و زمانی برای ردیابی تنظیم میشود.

به این صورت در زمانیکه فرزند محدوده را ترک کند، به شما نوتیفیکیشنی داده می شود و از وضعیت فعلی او باخبر می شوید.

از نظر gameplay مجازی، این بازی برای کودکان امن است زیرا که هیچ خشونت و یا ظلم و ستیزی در آن نیست. اما مزیت اصلی این بازی این است که توانایی این را دارد که بازی به بیرون از خانه انتقال یابد که همین مزیت می تواند نقطه ی ضعف آن هم محسوب شود. از سوی دیگر، پدر و مادر می توانند محیطی را تنظیم کنند که فرزندشان در حال بازی Pokemon Go در امان باشد. البته چنین تصمیمی به عهده پدر و مادر است و هیچ اجباری در آن دخیل نیست. ما فقط می خواهیم شما از تمامی خطرات احتمالی آگاه باشید و اقدامات احتیاطی لازم را به عمل آورید.


 1. Pokestop ها مکان‌ هایی هستند که می‌ توانند با پیدا کردن و رفتن به سمت آنها به دریافت آیتم‌ های مختلف یا به عبارتی loot کردن مشغول شوید.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

 

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  ایمن بمانید- هرآنچه در محل کار و خانه انجام می‌دهید هرآنچه در محیط آنلاین انجام می‌دهید- روی دستگاه‌های پی‌سی، مک و اندروید- بسته‌ی امنیتی پیشرفته و تک‌لایسنسیِ ما به شما کمک ...

  8,817,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  امنیت پیشرفته‌ای که همیشه همراه شماست بخش مهمی از زندگی اکثر ما اکنون روی گوشی‌ها و تبلت‌هاست- پس به امنیت موبایلی نیاز دارید که شما را همیشه امن نگه ...

  2,937,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  قوی‌ترین و پرفروش‌ترین مجموعه‌‌ امنیتی ما امنیت خانواده چنددستگاهه مجهز به آنتی‌ویروس، ضدباج‌افزار، امنیت وبکم، مدیر کلمه‌عبور و 87 فناوری دیگر، همگی با یک لایسنس. ...

  4,702,880 ریال11,757,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  4,407,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  4,407,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  بهترین آنتی‌ویروس ما برای ویندوز پی‌سی شما جدیدترین ویروس‌ها، باج افزارها، جاسوس‌افزارها، رمزگرها و غیره را بلاک کرده و کمک می‌کند جلوی بدافزار ماینینگِ رمزارز -که به ...

  5,877,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  10,584,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد