ابزار رایگان کسپرسکی برای مقابله با باج افزارهای Screen Locker

16 خرداد 1395 ابزار رایگان کسپرسکی برای مقابله با باج افزارهای Screen Locker

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛داشتن کامپیوتر خانگی مجزا برای هر عضو خانواده خیلی وقت است که مرسوم شده و دیگر جزء لاکچری ها به حساب نمی آید. مادربزرگ برای چک کردن فیس بوک دوستانش، مادر برای خرید آنلاین لباس، پدر برای تماشای آنلاین فینال فوتبال و بچه ها هم به دنبال بازی های آنلاین که طبیعتاً همگی نیاز به دستگاه های مجزا و شخصی برای خود دارند.

ما عموما برای منزل سیستمی جدیدتر و گرانتر را انتخاب می کنیم. یک روز که شما لپ تاپ خود را به منظور چک کردن ایمیل باز می کنید مشاهده می کنید که این سیستم گران قیمت از شما درخواست پول می کند، این درخواست به منظور ارتقای رم یا نداشتن فضای دیسک نیست. این مبلغ تنها برای دسترسی به اطلاعات خودتان است.

شما یک پنجره شبیه این را مشاهده می کنید:

کامپیوتر شما قفل شده است. این مبلغ را به حساب پرداخت کنید و ما قفل کامپیوتر شما را باز خواهیم کرد. کامپیوتر خود را سرزنش نکنید، تقصیر آن نیست. شما قربانی یک باج افزار به نام قفل کننده شده اید. این نرم افزار مخرب، دسترسی به اطلاعاتتان را بلوک می کند یا معمولا کامپیوتر شما را غیر فعال می کند. این افراد برای برگرداندن سیستم شما به حال قبل درخواست باج می کنند.

اما اگر شما باج پرداخت کنید، هیچ تضمینی برای برگشت فایل های شما و فعالیت قبل کامپیوتر شما وجود نخواهد داشت. شما با این حیله گران معامله ای می کنید و بعد از آن فکر می کنید که آن ها با شما منصفانه برخورد خواهند کرد؟

برای این مورد نمونه ای وجود دارد; توصیه ما نصب  Kaspersky WindowsUnlocker که ابزاری رایگان از مجموعه ی Kaspersky Rescue Disk 10است، این نرم افزار های تخصصی به منظور بررسی و درمان رایانه های شخصی آلوده است.

مزیت اصلی دیسک نجات کسپرسکی و بازکننده قفل ویندوز، به طور خاص این است که می تواند به طور مستقل بر روی سیستم عامل عمل کند، درگیری با نرم افزارهای مخرب معمولا فرآیند سیستم عامل را مختل می کند. وقتی که کامپیوتر شما قفل می شود، شما برای دانلود دیسک نجات کسپرسکی و ساخت دیسک بوت به کامپیوتر دیگری نیاز دارید.

در اینجا چگونگی کار با آن را آموزش می دهیم:

1) Kaspersky Rescue Disk 10 را دانلود کنید.

2) یک استارت آپ دیسک ایجاد کنید ( این لینک را برای دستورالعمل کامل دنبال کنید) شما می توانید از یک CD/DVD یا یک USB(فلش) برای ایجاد یک استارت آپ دیسک استفاده کنید.

3) دیسک بوت را داخل کامپیوتر آسیب دیده قرار دهید.

4) همین طور که کامپیوتر را روشن می کنید به منوی بوت بروید_ در آغاز استارت آپ، کامپیوتر به کلیدی اشاره می کند که کلیک بر روی آن به منوی بوت متصل می شودthe drive. containing Kaspersky Rescue Disk 10 را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا نصب به صورت کامل انجام گیرد.

5) برنامه کمکی  Kaspersky WindowsUnlocker را اجرا کنید. برای این بر روی دکمه “K” در گوشه سمت پایین کلیک کنید. در منو گزینه "Terminal" را انتخاب کنید، Windowsunlockerرا تایپ کنید و Enterبزنید.

6) گزینه اول که "Unlock Windows" را در منو انتخاب کنید.در حال حاضر بازکننده قفل ویندوز، سیستم شما را از قفل باج افزاری پاکسازی کرده است.

هنگامی که این فرآیند کامل انجام گیرد، سیستم شما باز خواهد شد. با این حال هنوز هم ممکن است اثراتی از قفل کننده یا باج افزار وجود داشته باشد. برای خلاص شدن از آن ها و سایر نرم افزار های مخرب و ویروس ها کل سیستم خود را چک کنید. شما می توانید برخی از پارامتر های زیر را اجرا کنید:

- پارامترهایی را برای چک کردن ویروس تنظیم کنید. دو تنظیم کلیدی وجود دارد، عملیاتی که سیستم تهدیدات را شناسایی و پیدا می کند و شی هایی که نیاز است را چک می کند. اگر شما مطمئن نیستید به تنظیمات پیش فرض بسنده کنید.

- تنظیم پارامترهایی برای آپدیت. دیسک نجات کسپرسکی نیاز به آپدیت داده های آنتی ویروس دارد و در اینجا شما می توانید منابع را بروزرسانی کنید.

- تنظیم پارامترهای اضافی. آنها به طور معمول در حال گزارش و راه های ذخیره سازی اشیاء آلوده می شوند.

- یک گزارش برای چک و آپدیت ها ایجاد کنید.

در آخر، آمار عملکرد برنامه را چک کنید.

دیسک نجات کسپرسکی می تواند در بسیاری از موارد به شما کمک کند اما به معنای محافظت همیشگی از دستگاه نیست. برای اینکه در برابر قفل کننده ها، ویروس ها و انواع مختلف باج افزار ها بتوانیم به شما کمک کنیم، توصیه می کنیم برنامه ای که به صورت اتوماتیک سیستم شما را چک می کند را نصب کنید برای مثال:  Kaspersky Internet Security, Kaspersky Anti-Virus و Kaspersky Total Securityمی توانند از کامپیوتر شما محافظت کنند و  Kaspersky Internet Security for Android محافظ دستگاه اندروید شما خواهد بود.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

 

محصولات مرتبط

  • Kaspersky Antivirus

    بهترین آنتی‌ویروس ما برای ویندوز پی‌سی شما جدیدترین ویروس‌ها، باج افزارها، جاسوس‌افزارها، رمزگرها و غیره را بلاک کرده و کمک می‌کند جلوی بدافزار ماینینگِ رمزارز -که به ...

    10,998,760 ریال
    خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد