7 ترفند برای فریب کاربران آنلاین

28 بهمن 1394 7 ترفند برای فریب کاربران آنلاین

 روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛  به معنای واقعی کلمه، هر چیزی را می توان در اینترنت پیدا کرد؛ متاسفانه این شامل افراد بد هم می شود. هزاران راه برای فریب کاربران اینترنت اعم از راه قانونی و غیر قانونی وجود دارد . برخی از افرادی هم که مزاحمین اینترنتی هستند حتی کارشان را به شکلی وحشیانه انجام می دهند. اهمیتی هم ندارد که کاربر از چه طبقه ای باشد آنها در نهایت قربانیان خود را پیدا می کنند.

  اگر می خواهید هیچگاه دچار فریب های آنلاین نشوید باید به خاطر داشته باشید که همیشه افرادی وجود دارند که می خواهند از شما سواستفاده کنند. آنها تلاش خواهند کرد تا اطلاعات شخصی شما را از قبیل (هویت مجازی و یا حقیقی تان) بدست بیاورند یا درخواست نصب نرم افزاری مخرب به شما خواهند داد یا با دسترسی پیدا کردن به کیف پول مجازی تان اطلاعات حساب بانکی تان را بدست خواهند آورد. اگر حتی احتمال میدهید که فردی این کار را می خواهد با شما انجام دهد دیوار دفاعی تان را محکم کنید.
برای کمک به شما در این مقاله فهرستی از ترفندهای مختلف آورده شده است تا بتوانید بیشتر از خود محافظت کنید.

  1. آیا از این خوشتان می آید؟ برخی از وب سایتها با این حقه کثیف به دنبال بدست آوردن مخاطب برای افزایش سود می باشند. یکی از بدترین اینها پاپ آپ می باشد. پاپ آپ به صورت پیش فرض آزار دهنده است اما زمانیکه بر روی دگمه بستن جعلی آن کلیک می کنید دیگر غیر قابل تحمل می شوند. این پنجره منتظر می ماند تا زمانیکه شما عملی مانند وارد کردن آدرس ایمیل خود یا بازدید صفحات مملو از تبلیغات انجام دهید. به همین دلیل بسیاری از کاربران حاضر نیستند بر روی این پنجره کلیک کنند یا با هر داده ای که در درون آن قرار دارد تعامل داشته باشند.

  دگمه بستن این پاپ آپ ها یکی بدترین گزینه ها در این حقه می باشد که ممکن است با کلیک کردن بر روی آن با یک لینک متنی روبرو شوید که می گوید: "من از سایت خوب شما خیلی خوشم می آید." کاربران مبتدی در اینجا ممکن است برای خلاص شدن از این پاپ آپ ها آن را "Like)لایک(" یا آن صفحه را "اشتراک گذاری" کنند که نتیجه هم دریافت اسپم های متعدد خواهد بود.

      سایتهایی که از این حقه استفاده می کنند به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند. احتمال هم دارد که این مهاجمین پس از بدست آوردن داده های شما دیگر هیچ احترامی برایتان قائل نباشند. هیچ گاه به دلیل بستن این پنجره ها بر روی گزینه های "لایک" و "اشتراک گذاری" کلیک نکنید. بهتر است بر روی دگمه اصلی "بستن" صفحه کلیک کنید. این سایت رفتاری نادرست با شما داشته است پس دلیلی هم ندارد که اطلاعات شخصی تان را به آن بدهید.

 

  2. دانلود با سرعت تمام! برخی از سایتهای میزبانی عکس و لینکهای انتقال تورنت وجود دارند که گزینه "دانلود" در پایین ترین بخش صفحه قرار دارد و به بزرگی کل همان صفحه می باشد اما شما را به فایل مورد نظرتان نمی رساند.

      متاسفانه کاربران در این مورد براحتی ممکن است چیز دیگری دانلود و نصب کنند که یک برنامه کاربردی ویژه باشد که توسط یک سایت تبلیغاتی درست شده است.

      این یک ابزار تبلیغاتی مزاحم است. اگر واقعا می خواهید که سیستم شما عاری از هر برنامه غیر ضروری باشد باید در زمان دانلود هر فایل را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید یا می توانید Kaspersky Internet Security را نصب کرده تا در برابر مشکلات این چنینی محافظت شوید.

 

      3. هشدار! کامپیوتر شما آلوده شده است! این یک پاپ آپ جعلی است. اینها اطلاعیه هایی هستند که به تقلید از اطلاعیه های سیستمی از طرف سایتهای دوست یابی و شبکه های اجتماعی ارسال می شوند و گاهی اوقات هم پیغام "یک ویروس شناسایی شده است." را نشان می دهند. این پیامها کاربر را وارد صفحات تبلیغاتی می کنند که امکان دانلود یک "آنتی ویروس" غیر فعال را می دهد یا کاربر را وارد یک سایت دوست یابی بی ارزش می کند.

      در بدترین حالت ممکن است مجرمان اینترنتی جاسوسی مرورگر شما را بکنند و زمانهای ورود به حسابهای آنلاین بانکی را استخراج کنند. سپس آنها یک پنجره پاپ آپ به تقلید از اطلاعیه بانک راه اندازی می کنند. کاربران هم ممکن است فریب پنجره "حساب بانکی" را خورده و اعتبارات خود را با مجرمین به اشتراک بگذارند.

      شما می توانید هر بنر و آگهی را با کمک افروزنه ویژه مرورگرها مانند AdBlock مسدود کنید. کاربران Kaspersky Internet Security هم می توانند گزینه "ضد بنر Anti-Banner" را روشن کنند.

 

      4. دانلود رایگان برنامه های سخت افزارها بدون نیاز به ثبت نام! ممکن است زمانیکه کاربر در وب در جستجوی نرم افزارهای "مفید" برای بخش های سخت افزاری باشد تکه های بروز رسانی را به قیمت رایگان پیدا کند اما در واقع باید بدانید که اینها نرم افزارهای مخرب می باشند. این یک حقه قدیمی اما کارآمد است. اگر نمی خواهید فریب این حقه را بخورید باید نرم افزارهای از این دست را فقط از سایتهای رسمی و قابل اعتماد یا وب سایتهای شخص سوم دانلود کنید. اگر یک نرم افزار می خواهید از راه درست پیش بروید.

 

      5. آیا می توانم کلیدهای شما را داشته باشم؟ کلاهبرداران اینترنتی گاهی اوقات با گستاخی تمام فعالیت هایشان را در حراج های آنلاین در محیط هایی مانند eBay انجام می دهند. قابل ذکر است که آنها می توانند پول شما را چه خریدار باشید چه فروشنده به سرقت ببرند.

     به همین دلیل باید بسیار مراقب شخصی باشید که برای انجام کاری از شما اطلاعات می خواهد. اگر وی برای ارسال یک کد از طریق پیامک هر چیزی مانند کد CVV2 را از شما بخواهد، باید از اشتراک گذاری این اطلاعات به شدت خودداری کنید. یا حداقل تا قبل از رسیدن به بانک این کار را انجام ندهید.

 

     6. در طول یک هفته میلیونر شوید! بسیاری از مردم دوست دارند به راحتی پول دار شوند، اما در ابتدا باید آرامش خود را حفظ کنید اگر نمی خواهید قربانی هرم های مالی آنلاین یا گرفتار HYIP شوید. اکثر برنامه های سرمایه گذاری بی نام و نشان که به صورت آنلاین و (آفلاین) کار می کنند قبل از اینکه شما به پول برسید از بین رفته اند.

 

     7. جایزه های ویژه! این یک ترفند بد در جهت فریب کاربران تورنت و وب سایتهایی است که بازی ارائه می دهند. تصور کنید که یک کتاب یا یک فیلم از یک سایت تورنت ناشناخته دانلود کرده اید، آیا واقعا نیاز دارید تا این کار اشتباه را برایتان توضیح دهیم؟

     وب سایتهای بسیاری وجود دارند که به تقلید از سایتهای تورنت به نقل و انتقال داده ها مشغول هستند. اما اساسا اینها گسترش دهنده کلیدهای ورودی، تروجان و باج افزارها می باشند. از لحاظ امنیت سایبری دانلودکردن از هر سایتی کاری بسیار اشتباه می باشد. اگر هم مجبور هستید که فایلی را دانلود کنید به دقت پسوند فایل را بررسی کنید. اگر به جای پسوندهای doc, rtf یا torrent با یک پسوند exe روبرو شده اید تمام صفحات را ببندید چون با یک فریب روبرو هستید. در واقع برای بررسی تمامی فایلهای دانلود شده باید از یک آنتی ویروس کمک بگیرید.

      ما می خواهیم تمامی سایتهایی که قابل اعتماد و کاربر پسند هستند را کنار هم جمع کنیم. اگر با وب سایتهایی روبرو شده اید که دارای تبلیغات، اسپم و شلوغ هستند و با تمامی این شرایط هم خواستار اطلاعات شخصی شما می باشند از آنها تحت هیچ شرایطی استفاده نکنید. با نصب یک آنتی ویروس مناسب از خود محافظت کنید. تنها کمکی که می توانیم بکنیم این است که Kaspersky Internet Security را به شما توصیه کنیم که جایزه برترین راه حل امنیتی را از آن خود کرد و می تواند شما را از هر نوع تهدیدات اینترنتی محافظت کند.

منبع: کسپرسکی آنلاین(ایدکو)

*  کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

 

      

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  هنگام خرید آنلاین و یا انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت، از اطلاعات حساب بانکی و پولتان مراقبت می‌کنیم. وقتی در فضای سایبری مشغول معاشرت هستید از هویت‌تان حراست می‌کنیم... وقتی در اینترنت ...

  5,195,850 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  1,730,850 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  خانواده، نهادی ارزشمند است؛ پس بالاترین سطح امنیتی خود را به آن اختصاص داده‌ایم. توتال سکیوریتی کسپرسکی به خانواده‌ی شما کمک می‌کند: وقتی دارند در اینترنت گشت می‌زنند، خرید ...

  6,928,350 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  2,597,100 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  2,597,100 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  ایجاد فضای امن سایبری ابتدا با محافظت از دستگاه پی‌سی‌تان شروع می‌شود. از همین رو آنتی‌ویروس کسپرسکی دستگاه پی‌سی شما را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، عملیات‌های فیشینگ، جاسوس‌افزار، وبسایت‌ها ...

  3,463,350 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  6,237,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد