تنظیم قوانین شبکه‌ای برای Steam در کسپرسکی اینترنت سکیورتی

24 خرداد 1399 تنظیم قوانین شبکه‌ای برای Steam در کسپرسکی اینترنت سکیورتی

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ برخی گیمرها ذره‌ای علاقه به برنامه‌های آنتی‌ویروس ندارند. هر از چندگاهی هم کسی را در چت‌های درون‌بازی می‌بینید که گله می‌کند چرا گیم‌شوترِ مورد علاقه‌اش کند است؛ همیشه هم کسی است که با نگاهی عاقل اندر سفیه پاسخ می‌دهد: «آنتی‌ویروست رو خاموش کن».

در حقیقت، این افتضاح‌ترین ایده است. بسیاری از برنامه‌های مخرب سرشان درد می‌کند برای اکانت‌های Steam؛ حالا این هم به کنار که خیلی راحت می‌شود چیزی آلوده را در دستگاهی محافظت‌نشده دانلود کرد. اگر کامپیوتر شما آلوده شود، درست همینجاست که لگ‌ها و دردسرهای دیگر سر باز می‌کنند. و بعد، آیا مطمئن هستید که بعد از تمام شدن گیم یادتان می‌ماند آنتی‌ویروس را مجدداً روشن کنید؟

نرم‌افزارهای مدرن آنتی‌ویروس می‌توانند بدون اینکه حتی متوجه‌شان باشید برای خود اجرا شوند. بعنوان مثال، Kaspersky Internet Security، استیم را اپی مطمئن تلقی نموده و به طور پیش‌فرض در فعالیت آن هیچ تداخلی ایجاد نمی‌کند. اگر اجرای گیم‌ها برایتان مشکل‌دار شده است توصیه‌های زیر را دنبال کنید. این توصیه‌ها همچنین به درد کاربران کسپرسکی توتال سکیوریتی یا کسپرسکی سکیوریتی کلود نیز می‌خورد.

تنظیم قوانین شبکه‌ای برای Steam در کسپرسکی اینترنت سکیورتی

ابتدا مطمئن شوید برنامه آنتی‌ویروس اتصال سرویس گیم به اینترنت را قطع نمی‌کند:

 • Kaspersky Internet Security را باز کرده و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید.
 • در منوی سمت چپ Protection را زده و بعد گزینه Firewall را انتخاب نمایید.
 • در پایین پنجره، روی گزینه Configure application rules کلیک کنید.

 

 

 

 • Steam را در فهرست اپ پیدا کرده و مطمئن شوید تیک سبزرنگ را کنار ستون Network می‌بینید. اگر آیکون دیگری آنجا دیدید، رویش کلیک کرده و گزینه Allow را انتخاب نمایید.
 • همین کار را برای تمامی سرویس‌های Valve انجام دهید.

از این به بعد دیگر مشکل اتصال‌های مشترک نخواهید داشت.

قوانین و استثنائات تنظیمات Steam در کسپرسکی اینترنت سکیوریتی

برخی قابلیت‌های Steam نیازمند حقوقی هستند که شاید راهکار محافظتی دادن این حقوق را به لحاظ امنیتی کار درستی تلقی نکند. بعنوان مثال، کلاینت استیم برای اینکه پوشش Steam و تمامی قابلیت‌های مرتبط با آن کار کنند باید به پروسه گیم دسترسی داشته باشد.

برای دادن حقوق مورد نیاز اپ، مراحل زیر را طی کنید:

 • Kaspersky Internet Security را باز کرده و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش کلیک کنید.
 • در منوی سمت چپ Protection را انتخاب نموده و روی گزینه Application Control کلیک کنید.
 • پایین پنجره Manage Applications را انتخاب کنید.

 

 

 • دکمه سمت راست روی نام اپ را زده و از منوی زمینه گزینه Details and rules را انتخاب نمایید.
 • در تب Exclusions تیک را از روی گزینه Do not monitor application بردارید.

 

 

 

چطور حین بازی عملکرد کامپیوتر را ارتقا دهیم؟

برای آنکه حین بازی جدیدترین نسخه‌ی Assassin’s Creed کامپیوتر خود را همچنان سریع نگه دارید مطمئن شوید حالت گیمینگ در Kaspersky Internet Security روشن باشد. حالا، این اپلیکیشن دیگر شما را وقتی گیمی را دارید در حالت تمام‌صفحه اجرا می‌کنید با آپدیت‌ها یا سیستم‌چک‌های روتین آزار نخواهد داد.

حالت گیمینگ در حالت پیش‌فرض روشن است اما اگر گیم‌تان دارد کند اجرا می‌شود یا اگر مدام حین بازی نوتیفیکیشن‌هایی از آنتی‌ویروس را مشاهده می‌کنید پس ضرری ندارد اگر:

 • Kaspersky Internet Security را باز کرده و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 • در منوی سمت چپ گزینه Performance را انتخاب کرده و مطمئن شوید Use Gaming mode تیک خورده است. اگر خورده پس همه‌چیز تحت کنترل است؛ اگر نه باید تیک آن را بزنید.

دلیل دیگری که غیرفعال کردن Kaspersky Internet Security را به شما توصیه نمی‌کنیم این است که اگر این کار را در ویندوز 10 انجام دهید، ویندوز دیفندر درون‌سازه‌ای به طورخودکار وارد میدان می‌شود.

دیفندر حالت اختصاصیِ گیمینگ ندارد و از این رو احتمال اینکه در گیمینگ خود شاهد لگ باشید بسیار زیادتر است.

 

 

 

برگردیم به تنظیمات. شاید بد نباشد اگر به آنتی‌ویروس بگویید دستگاهتان را اسکن نکند؛ دستگاهی که منابعش قویاً در حال استفاده است. چندین راهکار برای شما:

 • Kaspersky Internet Security را باز کرده و روی آیکون چرخ‌دنده در گوشه پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.
 • از منوی سمت چپ گزینه Performance را انتخاب کنید. در منویی که باز می‌شود تیک گزینه Postpone computer scan tasks when the CPU and disk systems are at high load را بزنید.

کامپیوتر شما حالا آماده‌ی گیمینگ است؛ آن هم تحت پوشش کسپرسکی اینترنت سکیوریتی. مگر بهتر از این هم می‌شود؟!

 

منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکای، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکی نام دارد.

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  هنگام خرید آنلاین و یا انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت، از اطلاعات حساب بانکی و پولتان مراقبت می‌کنیم. وقتی در فضای سایبری مشغول معاشرت هستید از هویت‌تان حراست می‌کنیم... وقتی در اینترنت ...

  7,242,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  2,412,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  خانواده، نهادی ارزشمند است؛ پس بالاترین سطح امنیتی خود را به آن اختصاص داده‌ایم. توتال سکیوریتی کسپرسکی به خانواده‌ی شما کمک می‌کند: وقتی دارند در اینترنت گشت می‌زنند، خرید ...

  9,657,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  3,620,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  3,620,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  ایجاد فضای امن سایبری ابتدا با محافظت از دستگاه پی‌سی‌تان شروع می‌شود. از همین رو آنتی‌ویروس کسپرسکی دستگاه پی‌سی شما را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، عملیات‌های فیشینگ، جاسوس‌افزار، وبسایت‌ها ...

  4,827,700 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  8,694,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد