آیا برای محافظت از دستگاه های اندرویدی حتما به نسخه ی پولی نیاز داریم؟

16 مرداد 1397 آیا برای محافظت از دستگاه های اندرویدی حتما به نسخه ی پولی نیاز داریم؟

روابط عمومی شرکت ایدکو (توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران)؛ بسیاری از کاربران تصور می کنند که دستگاه های اندرویدی هیچ نیازی به آنتی ویروسها ندارند اما جالب است بدانید که انواع بی شماری از بدافزارها هستند که برای سیستم عامل های تلفن همراه ایجاد می شوند و برخی از آن ها را در فروشگاه های معتبری همانند گوگل پلی گسترش می دهند. در واقعیت آنتی ویروسها نرم افزارهایی هستند که می توانند خیلی خیلی مفید باشند. اما اینکه کدام یک از آن ها را انتخاب کنیم موضوع گسترده ای است.

کدام راهکار امنیتی را برای موبایل خود انتخاب کنیم؟

بدیهی است که ما اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید را پیشنهاد می دهیم. این تنها یک آنتی وبروس نیست بلکه یک سیستم مدافع است که شامل ماژول های آنتی ترافیک، مسدود کننده ی تماس های تلفن و بسیاری ویژگی های دیگر است. اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید دارای دو نسخه است: نسخه ی رایگان و نسخه ی پولی.

چه تفاوتی بین این دو نسخه وجود دارد و شما به کدامین نسخه نیاز دارید؟

نسخه ی رایگان چگونه است؟

به طور کلی نسخه ی رایگان اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید شامل سه قسمت است:

قسمت اول آن شامل موتور آنتی ویروس است که در نسخه ی پولی آن هم وجود دارد.

قسمت دوم آن شامل ماژول ضدسرقت است. بدین ترتیب که اگر گوشی از بین رفت یا دزدیده شد به مالک این اجازه داده می شود که دستگاه مسدود و مختصات GPS افشا شود و همچنین یک آلارم از گوشی بلند می شود (که مثلا هنگامی که گوشی بر روی نیکمت پارک جا مانده باشد بتوانید آن را بیابید یا که می توانید یک عکس مخفی از دوربین جلوی گوشی گم شده یا سرقت شده ی خود بگیرید. اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید همچنین می تواند بررسی کند که آیا سیم کارتی جایگزین دستگاه شما شده است یا خیر و اگر این چنین است قادر است مشخصات سیم کارت جدید را برای شما ارسال کند.

سومین قسمت نسخه ی رایگان آنتی وبروس داشتن قابلیت بلک لیست یا لیست مسدوده کننده ها است. بدین ترتیب شما می توانید هر تماسی را که نمی خواهید را مسدود کنید. کافی است که شماره ها را به صورت دستی وارد کنید تا تماس و مسیج های حاصل از آن شماره مسدود گردند.

ویژگی های اضافی در نسخه های پولی

تفاوت اصلی نسخه های رایگان با نسخه های پولی یا همان پرداختی در اسکن کردن آن است. در نسخه ی رایگان اسکنر بدافزارها باید به صورت دستی وارد شود و برنامه فقط به شما یاداوری می کند که در این زمان تا آن زمان این کار انجام می گیرد. اما نسخه ی پولی به صورت خودکار این ویژگی را فعال می کند. هربار که یک فایل را دانلود می کنید آنتی بلافاصله اسکن را آغاز می کند، بنابراین جایی برای نگرانی نیست.

اما نسخه ی پولی اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید دارای ویژگی های مفید دیگری است. به عنوان مثال قفل برنامه به کاربر اجازه می دهد که از برنامه هایی که می خواهد کسی به آن ها دسترسی نداشته باشد یا یک پین محافظت کند. این یک ویژگی مناسب است که به شما امکانات بسیاری را می دهد. به عنوان مثال هنگامی که تبلت خود را به فرزاندان می دهید  توانید اپلیکیشن ها را از دسترسی آن ها حفظ کنید یا که اگر شخصی به صورت اتفاقی قصد بررسی دستگاه شما را داشت قادر به باز کردن اپلیکیشن ها نخواهد بود.

نسخه ی پولی همچنین دستگاه را در برابر حملات فیشینگ محافظت می کند، بنابراین از ورود به وب اسیت های جعلی بانک و غیره نیز در امان خواهید ماند.

علاوه بر این، نسخه ی پولی شامل یک ماژول است که شما را در برابر وب سایت های مخرب با آنالیزهایی که انجام می دهد محافظت می کند، بنابراین در صورتی که یک وب سایت را مخرب تلقی کند به شما اجازه ی لود کردن آن را نمی دهد.

اما در آخر نسخه ی پولی اینترنت سکیوریتی کسپرسکی برای اندروید به شما اجازه می دهد که برخی از اطلاعات مهم خود را پنهان کنید. اگر کسی به هر دلیلی به گوشی شما دسترسی پیدا کرد شما می توانید قابلیتی را فعال کنید که نتواند لیست تماس های شما را مشاهده کند.

به طور کلی نسخه ی پولی ویژگی ها و قابلیت های بیشتر و مفید تری را نسبت به نسخه ی رایگان آن دارد.

آپگرید نسخه ی رایگان به نسخه ی پولی ساده است و می تواند از داخل نرم افزار صورت گیرد. اشتراک آن سالانه یا ماهانه است. بدیهی است اگر پس از اتمام لایسنس به تمدید آن اقدام نکنید آنتی وبروس قادر به محافظت از سیستم شما نخواهد بود.

کدام نسخه را باید انتخاب کنم؟

اگر با اسکن فایل های به صورت دستی مشکلی ندارید پس می توانید از نسخه ی رایگان آنتی وبروس استفاده کنید و در کاهش هزینه های خود صرفه جویی کنید. ضعف اصلی این نسخه در انجام اسکن ها به صورت دستی است.

اما اگر در انجام اسکن ها فراموش کار هستید و سادگی در انجام عملیات برای شما حائذ اهیمت است نسخه ی پولی را انتخاب کنید؛ این نسخه به صورت خودکار دستگاه شما را محافظت و از دستگاه شما مقابل بدافزارها، سایت های فیشینگ و پیام های مخرب محافظت می کند.

منبع: کسپرسکی آنلاین (ایدکو)

کسپرسکی اسم یکی از بزرگترین شرکتهای امنیتی و سازنده آنتی ویروس است که برخی از کاربران اشتباهاً این شرکت و محصولات آنتی ویروس آن را با عناوینی نظیر کسپرسکای،کاسپرسکی، کسپراسکی، کسپراسکای، و یا کاسپراسکای نیز می‌شناسد. همچنین لازم به ذکر است مدیرعامل این شرکت نیز یوجین کسپرسکي نام دارد.

محصولات مرتبط

 • Kaspersky Internet Security

  هنگام خرید آنلاین و یا انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت، از اطلاعات حساب بانکی و پولتان مراقبت می‌کنیم. وقتی در فضای سایبری مشغول معاشرت هستید از هویت‌تان حراست می‌کنیم... وقتی در اینترنت ...

  8,817,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Internet Security for Android

  تلفن هوشمند و تبلت شما نیز به اندازه ی کامپیوترتان در برابر حمله های دیجیتالی آسیب پذیرند. به همین خاطر هنگام وب گردی یا استفاده از شبکه های اجتماعی، باید از آنها مراقبت کنید. ...

  2,937,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Total Security

  خانواده، نهادی ارزشمند است؛ پس بالاترین سطح امنیتی خود را به آن اختصاص داده‌ایم. توتال سکیوریتی کسپرسکی به خانواده‌ی شما کمک می‌کند: وقتی دارند در اینترنت گشت می‌زنند، خرید ...

  11,757,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Cloud Password Manager

  Kaspersky Cloud Password Manager ابزار مدیریت کلمه عبور ابری کسپرسکی (KCPM) ضمن ذخیره ایمن تمامی کلمات عبور مورد استفاده شما برای وبسایت‌ها، اپلیکیشن‌ها، و شبکه‌های اجتماعی آنها را در تمامی ...

  4,407,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Safe Kids

  شما می توانید بر ارتباطات اینترنتی کودکان از قبیل فعالیتهای عمومی در فیسبوک، کنترل تماسها و پیامها از طریق دستگاههای اندرویدی نظارت داشته باشید. کمک شما به کودکان بهترین راهنمایی برای آنها ...

  4,407,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Antivirus

  ایجاد فضای امن سایبری ابتدا با محافظت از دستگاه پی‌سی‌تان شروع می‌شود. از همین رو آنتی‌ویروس کسپرسکی دستگاه پی‌سی شما را در برابر ویروس‌ها، باج‌افزارها، عملیات‌های فیشینگ، جاسوس‌افزار، وبسایت‌ها ...

  5,877,200 ریال
  خرید
 • Kaspersky Small Office Security

  محافظت در حین کار Kaspersky Small Office Security به طور خاص برای سازمان‌هایی طراحی شده است که 5 تا 25 دستگاه کامپیوتر در خود جای داده‌اند. نصب آن بسیار آسان است؛ مدیریت آن ...

  10,584,000 ریال
  خرید

نظر خودتان را ارسال کنید


کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
*نظر
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به شرکت گسترش خدمات تجارت الکترونیک ایرانیان است و هر گونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی دارد